09129473857
منوی دسته بندی

دیابت

دیابت

دیابت چیست ؟

دیابت دارید و از نخوردن چیز های شیرین رنج میبرید ؟ و یا اینکه میترسید دیابت داشته باشید و به دنبال علائم و نشانه های آن هستید؟ آیا میدانستید بوی شیرین در ادرار از علائم های دیابت است . ما در این مقاله راجب بیماری دیابت و علائم های آن در زنان و مردان و کودکان ، همینطور انواع این بیماری و درمان آن در سریعترین راه ممکن توضیح میدهیم.

بیماری دیابت قند خون که به انگلیسی ( Blood sugar diabetes) میباشد ، بیماری است که در اثر استفاده زیاد از قند یا همان گلوکز به وجوود می آید . قند ( گلوکز) در بدن ما از غذاهایی که میخوریم به وجوود می آید که این قند یک منبع مهم در تامین انرژی بدن میباشد . در سوال اینکه قند چگونه در بدن ما تبدیل به انرژی میشود ؟ باید بگویم که قند یا همان گلوکز از طریق یک هورمون که توسط لوزالمعده تولید میشود ، به نام انسولین کمک میکند قند از خون های انسان وارد سلول های آن شود و انرژی مورد نیاز را برای انسان تامین کند.

درصورت داشتن دیابت و ایجاد زخم دیابتی کلیک کنید : درمان زخم دیابتی در منزل

دیابت

علائم دیابت

علائم دیابت بسته به نوع دیابت خفیف یا شدید فرق میکند و همینطور این نشانه های دیابت در مردان و زنان و کودکان متغیر است و از مهم ترین علائم دیابت میباشد . باید بگم که همه افراد مبتلا به دیابت ممکن است این علائم ها را نداشته باشند و یا اینکه اصلا علائمی نداشته باشند و فقط قند خون آنها از طریق آزمایش تشخیص داده شود .

لطفا کلیک کنید و تماس بگیرید : پانسمان زخم در منزل

 • تشنگی مکرر و زیاد : به خاطر داشتن قند بالا ، بدن ما در سعی و تلاش است که با دفع کردن آب بدن قند را در بدن ما کاهش دهد.
 • ادرار زیاد با بوی شیرین : وقتی فرد دیابتی ادرار میکند آب اضافی بدن او دفع میشود و همینطور فرد دوباره احساس به ادرار ، مخصوصا در شب پیدا میکند .
 • گرسنگی زیاد : به خاطر اینکه سلول ها از قند استفاده نمیکنند باعث کمبود انسولین میشوند و به این دلیل فر احساس گرسنگی میکند و به طور مداوم میخورد.
 • کاهش وزن بدون دلیل : فرد دیابتی گرسنگی زیادی دارد ولی به خاطر اینکه سلول های بدن از قند استفاده نمیکنند وزن ناخودآگاه در بدن کم میشود.
 • خستگی : وقتی سلول های بدن از قند استفاده نمیکنند ترشح انسولین در بدن ما کم میشود و باعث کمبود انرژی در بدن میشود و انسان احساس خستگی و ضعف میکند.

علائم دیابت در زنان

برخی زنان علائم هایی عمومی که در بالا نام بردیم را دارند ولی برخی از آنان علائم های خاصی مثل عفونت ها و قارچ هایی در واژن ، خشکی در واژن ،بی اختیاری ادرار و و ناباروری دارند .

علائم دیابت در مردان

مردان نیز علائم های مخصوص خود را مثل اختلال نعوظ ، کاهش میل جنسی را دارند.

علائم دیابت در کودکان

برای کودکان نیز مانند بزرگسالان است ولی تفاوت هایی نیز دارد یکی از علائم های آنها این است که موقع ادرار ترشحاتی در ادرار دارند و از دیگر علائم های خواب آلوده بودن آنها است و خواب های سنگینی هم دارند.

دیابت بیماری است که از بزرگ تا کوچک به آن مبتلا میشوند در صورت تشخیص و آزمایش سریعا به پزشک ارجاع کنید چون که ممکن است دیابت منجر زخم دیابتی شود .

برای ارسال سریع نیرو در سریع زمان ممکن از یک مرکز خدمات درمان زخم در منزل  : درمان زخم بستر در منزل

جدول دیابت

انواع دیابت در بدن انسان

تشخیص نوع دیابت در درمان آن بسیار تاثیر گذار و مهم است که در ادامه متن ما با جدول انواع دیابت آشنا میشویم . دیابت به طور کلی به پنج دسته تقسیم میشوند :

 1. دیابت نوع یک
 2. دیابت نوع
 3. دیابت بارداری
 4. دیابت لاتنت خود ایمن بزرگسالی( LADA)
 5. MODY

نکته : اگر به خودتان شک کرده اید که دیابت دارید آزمایش ناشتا دهید تا نشان دهد که شما قند خون دارید یا نه و یا اینکه میزان آن چقدر است .

با دیگر خدمات ما آشنا شوید : وکیوم تراپی در منزل 

درمان دیابت قند خون

باید بگم که تا به حال به طور قطعی و حتمی برای دیابت درمانی وجود نداشته ولی با استفاده روش درست و مناسب میتوان دیابت را کنترل کرد تا به زخم دیابتی تبدیل نشود و اینکه توجه کنید که هر نوع دیابت درمان مخصوص خود را دارد و اینکه استفاده از کدام یک از روش های زیر به عوامل مختلفی چون سن ، سلامت فرد و سبک زندگی آن فرد بستگی دارد .

در این قسمت چند تا کاری که برای کنترل دیابت باید اینجام دهید را نام میبریم :

 1. تزریق انسولین
 2. رعایت رژیم غذایی درست
 3. ورزش منظم
 4. مصرف دارو
 5. پمپ انسولین
 6. جراحی پیوند پانکراس
 7. جراحی باریاتریک
darmanmed وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

preloader
لطفا صبرکنید...
برای تماس اینجا کلیک کنید!